Zakup prezentu przed świętami. Jak zdążyć z przesyłką?

prezent pod choinkę

 

Większość ludzi czeka do ostatniej chwili z prezentami na święta. Część z nich decyduje się na zakup prezentu w sklepie internetowym. Z jakiego powodu i dlaczego warto zrobić to wcześniej?

Dlaczego sklep internetowy?

Świąteczny okres zakupowy ma swój urok. Ozdobione ulice, jarmarki, świąteczna muzyka w tle. Przy odrobinie szczęście spadnie też śnieg. Coraz więcej ludzi wychodzi z domu. By dokonać świątecznych zakupów. I to właśnie ludzie są największym powodem, by zostać w domu i zrobić zakupy przez Internet. Sklepy pękają w szwach od nadmiaru klientów. Na ulicach tworzą się korki, a na parkingach nie ma miejsc. Traci się czas i pieniądze, by znaleźć odpowiedni prezent. Przecież na takich zakupach człowiek szybko głodnieje, więc wypadało by coś kupić.

Sklepy internetowe są pozbawione tego problemu. Cały asortyment wszystkich sklepów dostępny jest dla każdego, kto wejdzie na stronę internetową. Ceny można porównać, znaleźć inny kolor, unikatową rzecz, dostępną tylko w jednym sklepie (koniec z „niestety, ale został ostatni”), lub spersonalizować (np. poprzez grawerunek) wiele produktów. Przede wszystkim nikt nas nie pośpiesza z zakupami. Wszystko można spokojnie przemyśleć, zaczerpnąć porady kogoś z rodziny.

 

Sklepy internetowe to najlepsze rozwiązane na świąteczne zakupy, ale pod jednym warunkiem

Zakup w e-sklepie to rozwiązanie wygodne, szybkie i przyjemne. Ale w okresie przedświątecznym jest inaczej. Zakup należy zaplanować jak najwcześniej. Już od połowy listopada przesyłki trafiają z opóźnieniem, paczkomaty są przepełnione, a klienci zdenerwowani.

Frustrację związaną ze spóźniającą się przesyprezent dla niejłką można zniwelować, poprzez przestrzeganie kilku prostych zasad.

  1. Zakup zaplanuj jak najwcześniej. Listopad to ostatni dzwonek, by przesyłka doszła na czas. W grudniu może być spore opóźnienie związane z większą ilość przesyłek na poczcie. Zakupując więc wcześniej, unikniesz stresu związanego z opóźnieniem przesyłki.
  2. W listopadzie możesz zamawiać do paczkomatu pod warunkiem, że będziesz świadoma, że istnieje ryzyko kilkudniowego opóźnienia w dostawie, lub przesyłka trafi do innego (najbliższego paczkomatu). Mimo to jest gwarancja, że zamawiając przez inPOST dotrą one do świąt.
  3. W okresie świątecznym nie zamawiaj Pocztą Polską. Przesyłki mogą dotrzeć nawet po trzech tygodniach, lub leżeć nie wzruszone na poczcie, nim listonosz je weżnie. Paczek w tym okresie jest naprawdę dużo, a Poczta Polska jest najpopularniejszych przewoźnikiem.
  4. Jeżeli zależy ci na czasie i pewności dotarcia przesyłki, wysyłka kurierem to najlepsze rozwiązanie. Renomowani przewoźnicy mają bardzo dobrze zaplanowaną logistykę, i rzadko zdarzają się opóźnienia, nawet w tym trudnym dla branży okresie. Jeżeli jednak logistyka nie podoła, opóźnienie wyniesie 1 do 2 dni. To nic w porównaniu z Pocztą Polską.
  5. Obserwuj informacje w sklepach internetowych. Wiele zamieszcza informację o gwarancji dotarcia przesyłki przed świętami.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *