Jak wysłać walizki kurierem?

wysylka walizek kurierem

Sezon wakacyjny trwa w najlepsze. Wiele osób już niedługo wybiera się na swój wymarzony, długo wyczekiwany urlop. Sam wyjazd często wiąże się z dużymi kosztami – szczególnie jeżeli mowa o rodzinnych wakacjach, dlatego warto szukać oszczędności, gdzie się tylko da! Bagaż na przykład, można tanio wysłać kurierem – dzięki czemu, uniknie się dodatkowych opłat!

Jak najprościej zapakować walizki?

Najbardziej popularnym i najprostszym sposobem na spakowanie walizki jest jej ostreczowanie. Polega to na dokładnym owinięciu walizki folią przezroczystą. Należy zrobić to bardzo dokładnie – owinięte powinny być koła, rączka – nic nie powinno wystawać. Najlepiej zdecydować się na wielokrotne owinięcie walizki – w ten sposób jest dodatkowo zabezpieczona. Bardzo ważne jest, aby w formularzu zlecenia zaznaczyć opcję paczki niestandardowej.

Czy warto zapakować walizkę do kartonu?

Innym sposobem, na zapakowanie walizki jest oczywiście spakowanie jej do kartonu. Tutaj, powinno się zwrócić uwagę na regularny kształt kartonu. Powinien mieć on formę sześcianu – może wydawać się to śmieszne, jednak jest to bardzo ważne, gdyż w innym przypadku nadawca może zostać obciążony dodatkową opłatą za paczkę niestandardową. Grubość kartonu powinna być dopasowana do wagi walizki – tak, żeby karton się nie rozleciał. Jeśli na kartonie znajdują się jakiekolwiek stare oznaczenia bądź kody kreskowe, to należy je usunąć. Wielkość kartonu powinna być dopasowana do walizki, jednak nie może się z nią stykać. Aby walizka się nie przemieszczała podczas transportu, należy wolną przestrzeń wypełnić folią bąbelkową. Zapakowaną w karton walizkę należy kilkakrotnie okleić mocną i szeroką taśmą, przeznaczoną do paczek.

Jaki jest koszt wysłania walizki kurierem?

Zawsze cena uzależniona jest od gabarytów oraz wagi paczki. Istotne jest również miejsce docelowe, do którego paczka ma finalnie dotrzeć. Różne firmy kurierskie oferują różne ceny, jednak wysłanie bagażu jest znacznie tańsze i wygodniejsze, niż podróżowanie z nim. Wybierając się na wczasy samolotem, jest się narażonym na dodatkowe opłaty związane z nadbagażem. Trzeba pamiętać, że w sezonie, za każdy jeden kilogram nadbagażu kosztuje około stu złotych – czyli znacznie mniej, niż w firmie kurierskiej. Podróżując tylko z bagażem podręcznym wczasowicze zyskują dodatkowy komfort – zarówno psychiczny, jak i fizyczny. Nie trzeba męczyć się z walizkami i martwić się, czy nie zaginą podczas lotu – co często się zdarza. Dodatkowo, wysyłając walizki kurierem, oszczędza się czas omijając cały proces nadawania oraz odbierania bagażu na lotniskach.

Ile to kosztuje?

Wysyłanie jakiejkolwiek paczki na terenie Europy to koszt zaczynający się od 66 złotych. Wszystko uzależnione jest od wagi oraz wielkości przesyłki. Wysłanie walizki nie jest skomplikowane, jednak najważniejszą kwestią jest jej prawidłowe spakowanie. Bez względu na to, czy wybierając się na wakacje chce się zaoszczędzić na bagażu, czy po prostu chce się wysłać pustą walizkę na drugi koniec Polski – zasady pakowania są takie same.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *