Transport mebli – możliwe rozwiązania

transport mebli

Coraz częściej szukamy oryginalnych mebli, które podobają nam się bardziej niż te, które znajdziemy w popularnych sklepach. Przeglądamy portale aukcyjne i znajdujemy prawdziwe perełki, które koniecznie trzeba kupić. Problem pojawia się, gdy trzeba je dostarczyć do naszego domu. Czy transport mebli kurierem jest możliwy?

Czy można przewieźć meble kurierem?

Jeżeli chcemy przewieźć meble, to możemy skorzystać z usług firm kurierskich. Standardowe usługi kurierskie przeznaczone są do przewozu paczek oraz palet. Transport mebli kurierem nie jest kłopotliwy, jeśli meble można rozkręcić i odpowiednio spakować w kartony. Należy jednak pamiętać, że tego typu paczki, ze względu na dużą wagę, a jednocześnie delikatne niektóre elementy, powinny być naprawdę dobrze spakowane. Bezwzględnie musimy użyć mocnego, grubego kartonu, który musi być dobrze dopasowany, aby ciężka zawartość nie przemieszczała się w środku. Elementy mebli warto owinąć folią bąbelkową, a ich narożniki dodatkowo zabezpieczyć. Każdą pustą przestrzeń
w paczce musimy dokładnie wypełnić, by żaden z elementów się nie przesuwał.

Transport mebli kurierem. Jak oznaczyć paczki?

Paczki z meblami powinny być odpowiednio oznakowane, najlepiej oznaczyć je naklejką z napisem ostrożnie, co będzie sygnałem dla kurierów, aby z taką paczką obchodzić się z większą dbałością. Za taką paczkę będziemy musieli dopłacić, gdyż tego typu przesyłki muszą być sortowane ręcznie, a nie automatycznie. Niezależnie od tego oznaczenia, większość paczek z meblami będzie i tak kwalifikowana jako niestandardowa ze względu na wagę większą niż 35 kg lub ze względu na przekroczone wymiary, zwłaszcza długość.

Jak przewozić meble?

Jeśli transport mebli kurierem dotyczy dużej liczby elementów, taniej, ale przede wszystkim także bezpieczniej dla zawartości będzie, jeżeli stworzymy z nich przesyłkę paletową. Dobrze spakowane kartony, odpowiednio ułożone na palecie (rozmiar standardowy 120 x 80 cm), nie będą przeładowywane pojedynczo, co w znacznym stopniu minimalizuje ich kontakt z podłożem i z innymi paczkami. Produkty, które dobrze umocujemy na palecie nie będą się przesuwać podczas transportu.

Których mebli nie przewiezie firma kurierska?

Jeżeli mebli nie można rozłożyć i są one bardzo duże, to firma kurierska ich nie przewiezie. Dotyczy to zwłaszcza starych mebli, które były sklejane lub montowane w takich technologiach, że ich rozłożenie jest niemożliwe lub stwarza ryzyko poważnego uszkodzenia. Antyki i dzieła sztuki lepiej przewozić korzystając z usług firm przeprowadzkowych, które specjalizują się w przewożeniu mebli.

Transport mebli kurierem nie jest kłopotliwy. Wystarczy rozkręcić meble i dobrze zapakować ich części, a na pewno bez problemu dotrą do odbiorcy.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *