Praktyczne wskazówki – przesyłki paletowe

przesyłki paletowe

Coraz częściej kupujemy przez internet. Znajdujemy sklepy, które mają swoje siedziby daleko od naszego miejsca zamieszkania, a tylko tam są rzeczy, które nam się podobają. Często kupujemy rzeczy, które nie mieszczą się w jednej paczce lub są bardzo ciężkie. Jeśli prowadzimy sklep, kupujemy kilkanaście kartonów rozchwytywanych przez klientów płynów czy donic. Jak ja przewieźć?

Kto przewiezie ciężkie przedmioty?

Jeżeli chcemy przewieźć ciężkie przedmioty, to możemy skorzystać z usług firm kurierskich. Standardowe usługi kurierskie przeznaczone są do przewozu paczek oraz palet. Transport dużych przedmiotów kurierem nie jest kłopotliwy, jeśli można je rozkręcić i odpowiednio spakować w kartony. Meble bardzo często można rozłożyć, a każdą z części musimy dobrze spakować. Bezwzględnie musimy użyć mocnego, grubego kartonu, który musi być dobrze dopasowany, aby ciężka zawartość nie przemieszczała się w środku. Elementy warto owinąć folią bąbelkową, a ich narożniki dodatkowo zabezpieczyć. Każdą pustą przestrzeń w paczce musimy dokładnie wypełnić, by żaden z elementów się nie przesuwał.

Jak przewozić duże przedmioty? Jak przygotować paletę do wysyłki?

Jeśli transport kurierem dotyczy dużej liczby elementów, taniej, ale przede wszystkim bezpieczniej dla zawartości będzie, jeżeli stworzymy z nich przesyłkę paletową. Dobrze spakowane kartony, odpowiednio ułożone na palecie (rozmiar standardowy to 120 cm x 80 cm), nie będą przeładowywane pojedynczo. Dzięki temu będą stabilne i nawet jeśli paleta w samochodzie się przesunie, paczki na pewno będą bezpieczne. Produkty, które dobrze umocujemy na palecie nie będą bowiem przesuwać się podczas transportu. Aby zwiększyć bezpieczeństwo ładunku, należy dokładnie owinąć go folią strecz. Dodatkowym zabezpieczeniem będzie także stosowanie specjalnych pasów, którymi można spiąć całą konstrukcję. Należy także zadbać, aby żaden element nie wystawał poza obrys palety.

Jak najtaniej wysłać paletę?

Jeżeli zależy na tym, by przesyłkę paletową wysłać jak najtaniej, to skorzystajmy z oferty brokerów kurierskich. Brokerzy mają duże zniżki u przewoźników i dzielą się nimi z klientami. Dzięki temu rozwiązaniu, nadawca przesyłki paletowej może zaoszczędzić nawet ponad 60% kosztów. Aby wysłać paletę kurierem zakładce „nadaj przesyłkę” należy zaznaczyć “wysyłam paletę kurierem” oraz w formularzu wyceny podać parametry przesyłki (m.in. typ palety, waga oraz wymiary, ubezpieczenie, pobranie). Następnie należy uzupełnić dane nadawcy i odbiorcy, opisać zawartość przesyłki i wybrać termin przyjazdu kuriera po odbiór palety.. Po opłaceniu przesyłki na podany adres mailowy zostanie wysłany list przewozowy, który należy umieścić na przesyłce. Należy pamiętać, że kurier nie przywozi ze sobą palety, a do obowiązku nadawcy należy odpowiednie zapakowanie towaru .Tak przygotowaną paletę należy wystawić w miejscu, gdzie będzie wystarczająco dużo miejsca, by kurier mógł podjechać samochodem dostawczym.

Wysyłka przesyłki paletowej nie jest kłopotliwa. Wystarczy tylko kupić paletę oraz dobrze zapakować towar, by bezpiecznie dotarł do odbiorcy

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *