Portmonetki damskie – lepiej kupić skórzane czy ze skóry eko?

Bardzo ważnym produktem dla wielu kobiet jest odpowiednio dopasowana portmonetka. Jak sama nazwa wskazuje, wyrób ten służy do przechowywania pieniędzy, dzięki którym można robić codzienne zakupy, itp. Na polskim rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów takich akcesoriów, które spełniają zadania praktyczne, a także estetyczne. Oznacza to, że każda użytkowniczka może znaleźć coś dla siebie.

Przy wyborze produktów, jakimi są portmonetki damskie niezwykle ważną sprawą jest zwrócenie uwagi na odpowiednią jakość, trwałość i stylowy wygląd. W sprzedaży dostępnych jest mnóstwo portmonetek wykonanych z wielu typów materiałów, które świetnie spełniają zadania estetyczne oraz praktyczne. Do ich grona zalicza się skórę naturalną oraz ekologiczną.

Portmonetki damskie wykonane ze skóry naturalnej

Jak sama nazwa wskazuje, skóra naturalna pochodzi od zwierząt, głównie od krów. Jest ona pozyskiwana przy okazji uboju zwierząt na mięso, ale często bydło jest hodowane właśnie ze względu na skórę. Wysoka cena produktów ze skóry naturalnej oraz fakt śmierci zwierząt dla wielu osób jest sprawą kontrowersyjną.

Z drugiej jednak strony portmonetki damskie i inne produkty wykonane z naturalnej skóry jest wysoka jakość i trwałość. Skóra naturalna jest materiałem oddychającym, czyli takim, który doskonale przepuszcza powietrze. W związku z tym nie powoduje powstawania wilgoci. Kolejną zaletą skóry naturalnej jest jej odporność na uszkodzenia i przedwczesne zużycie. Aby portmonetki damskie ze skóry naturalnej utrzymały swoją trwałość, jakość i wygląd, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja tego materiału. Jeśli komuś zależy na estetycznym i trwałym produkcie to skóra naturalna jest idealną opcją dla takiej osoby.

Portmonetki damskie ze skóry ekologicznej

Jak sama nazwa wskazuje, eko-skóra to materiał ekologiczny, który nie został pozyskany ze zwierząt. Są to specjalne tworzywa sztuczne, których głównym zadaniem jest imitowanie wyglądu prawdziwej skóry naturalnej. Zwykle jest to poliester, który został pokryty chlorkiem winylu. Dzięki takiemu połączeniu, mamy do czynienia z efektem zwierzęcej, naturalnej skóry.

Atutem skóry ekologicznej jest przede wszystkim jej cena, która jest niższa ze względu na niższe koszty pozyskania i wytworzenia takiego materiału. Na rynku dostępne są liczne portmonetki damskie z eko-skóry, które posiadają wiele ciekawych kolorów oraz wzorów. Skóra taka jest jednak cieńsza od naturalnej, więc charakteryzuje się o wiele mniejszą wytrzymałością. Zaletą w porównaniu z wersją naturalną jest brak konieczności stosowania zabiegów pielęgnacyjnych.

Jakie portmonetki damskie wybrać?

Jeśli komuś zależy na jak najwyższej jakości i trwałości to idealnym wyborem dla takich osób będą portmonetki damskie wykonane ze skóry naturalnej. Z drugiej strony, jeśli ktoś lubi często zmieniać portmonetki i zależy mu na ekologicznym charakterze produktów to lepszą opcją dla takiej użytkowniczki będą tańsze portmonetki wykonane ze skóry ekologicznej. Na szczęście w polskich sklepach dostępne są portmonetki damskie ze skóry naturalnej i ekologicznej.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *