Latarnie tylko na ulicy? Nietuzinkowe oświetlenie LED do ogrodu

 

Można powiedzieć, że ogród jest taką małą wizytówką domu. Jeżeli jest ładny i zadbany, to przyjemniej idzie się dalej – do domu. Urządzenie ogrodu nie jest łatwą sprawą. Trzeba tutaj pogodzić i połączyć kilka bardzo ważnych aspektów. Musi być zielono, ładnie, ale też nowocześnie i funkcjonalnie. Ogród jest także miejscem odpoczynku, szczególnie w letnie dni. Oświetlenie ogrodu ma tutaj ogromne znaczenie – może pomóc wyeksponować to, co jest najważniejsze, a dodatkowo będzie sprawcą romantycznego nastroju. Propozycją, która idealnie nadaje się do ogrodu jest oświetlenie LED, które nada odpowiedni charakter każdej zielonej kompozycji.

Czy lampy w ogrodzie są naprawdę potrzebne?

Lampy ogrodowe stanowią bardzo ważny element wyposażenia każdego ogrodu. Wybór odpowiedniego oświetlenia jest tak samo istotny, jak wybór kwiatów i innych roślin. Oświetlenie w ogrodzie to nie tylko poczucie bezpieczeństwa – to również ładny dodatek, który pełni rolę dekoracyjną. Wybór lamp bezpośrednio wpłynie na końcowy efekt i odbiór podwórka. Oświetlenie zadba o bezpieczeństwo i atmosferę, które będzie panowała w ogrodzie. Wybór lampy ogrodowej, jest niemalże tak ważny jak wybór lampy stojącej do salonu!

Lampy LED w ogrodzie – funkcjonalna ozdoba

Dzięki odpowiedniemu oświetleniu można dłużej cieszyć się z uroków ogrodu czy tarasu – ułatwia ono poruszanie się po podwórku kiedy zajdzie słońce. Oprócz zwiększonego bezpieczeństwa, są one również piękną dekoracją. Lampy, tak naprawdę odpowiedzialne są za tworzenie klimatu i nastroju w ogrodzie. Gra światłem pozwoli wyeksponować mocne i ukryć słabe strony zielonej przestrzeni.

Jakie lampy ogrodowe można wybrać?

Wybór lamp ogrodowych jest tak szeroki jak lamp przeznaczonych do domu. Poszczególne modele różnią się między sobą wielkością, kształtem oraz stylistyką. Mogą być one zrobione z aluminium, żeliwa czy tworzywa sztucznego. Hitem ostatnich lat stały się lampy LED, które są oświetleniem o niskim napięciu. Dzięki lampom LED można efektownie podświetlić ścieżkę, oczko wodne czy oryginalne drzewka. Lampy stojące do salonu są bardzo ozdobne, jednak ich alternatywa ogrodowa wcale nie jest gorsza! Stojąca lampa ogrodowa nie tylko oświetli całe podwórko ale dodatkowo pięknie udekoruje cały ogród. Dostępne na rynku modele prezentują się fenomenalnie – występują w różnych formach i zdobieniach, dlatego z powodzeniem można je dopasować do każdego ogrodu. Niezwykle popularne są ostatnio latarnie ogrodowe. Oczywiście równie popularne są reflektory, które skutecznie skupiają światło na konkretnych obiektach. Kinkiety natomiast sprawdzają się w ‘ruchliwych miejscach’. Takie modele najczęściej posiadają czujnik ruchu, dzięki czemu można zaoszczędzić na prądzie. Liczne latarenki ogrodowe ułożone wzdłuż ścieżki również potrafią odmienić każdy ogród. Bez względu na wybór ogrodowego oświetlenia, najlepiej jest wybrać modele z lampką LED. Są one bardziej oszczędne i tak szybko się nie zużywają.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *