Jaki portfel skórzany kupić?

Portfel jest nieodłącznym dodatkiem, którego używamy codziennie. Czy to płacąc w sklepie czy pokazując dokumenty. Kupując portfel kierujemy się przede wszystkim jego trwałością, jakością i funkcjonalnością. Jest to zakup na lata, więc nie warto oszczędzać na jego kupnie. Lepiej mieć dobrej jakości produkt i mieć go na lata niż kupić tańszy, który po roku będzie zniszczony. Od dawna więc modne są portfele skórzane ze względu na swoją elegancję, a także na swoją wytrzymałość. Jednak sprzedawcy mogą nas łatwo oszukać albo sami nie będziemy mogli wybrać odpowiedniego portfela skórzanego. Oto kilka wskazówek, które pozwolą ci zakupić porządny portfel skórzany.

Na co zwracać uwagę przy wyborze portfela skórzanego?

Wybierając portfel skórzany musimy brać pod uwagę materiał z którego jest zrobiony. Najlepszym materiałem jest skóra naturalna. Wygląda ona efektywnie, jest wytrzymała i miła w dotyku. Oprócz tego ważne jest sprawdzić jakość skóry, z którego wykonany jest portfel skórzany. Dawniej skóra była polerowana, żeby usunąć z niej wszelkie niedoskonałości, a potem polewano ją żywicą, aby nadać jej połysk. Portfel wtedy wyglądał sztucznie i nie prezentował się zbyt dobrze. Dziś to się zmieniło, postawiono na naturalność.

Dlatego warto jest szukać portfeli ze skóry pełnej, nieprzekształconej żadnymi metodami. Takie wykonanie portfela jest dużo trwalsze i wytrzymalsze. Szukajmy więc portfeli z lekkimi niedoskonałościami, wgnieceniami. Co ważniejsze taki portfel posiada swój unikalny charakter, gdyż znajdują się na nim lekkie wgniecenia. To sprawi, że portfel skórzany będzie wyjątkowy.

Podczas kupowania portmonetki należy zwrócić uwagę na szwy, gdyż są one kolejnym wyznacznikiem jakości. Prawidłowo zrobiony portfel skórzany ma szwy przyklejone do zaokrąglanego rogu, a następnie zamocowane na miejscu tak, aby szwy się łatwo nie rozerwały. Warto zwrócić uwagę czy portfel nie posiada cięć na szwach, gdyż one osłabiają konstrukcję portfela. Natomiast portfel z prostokątnymi rogami jest złym wyborem. Jeśli widać na nim ukośne szwy i cięcia znaczy to że portfel jest złej jakości i nie wytrzyma zbyt długo.

Jak kolor portfela?

Natomiast jeśli chodzi o kolorystykę portfela jest ona różna w zależności czy chcemy kupić portfel męski czy damski. Przy tym pierwszym najlepszym wyborem będzie klasyczny czarny, albo brązowy w stylu retro lub w innych odcieniach brązu. W przypadku damskich możemy sobie pozwolić na więcej, oprócz klasycznej czerni, w modzie są beżowe, intensywna czerwień.

Warto przy kupowaniu portfela zwrócić na liczbę przegródek na karty. Jeśli mamy dużo kart to najlepiej byłoby kupić portfel, który pomieści wszystko.  Jeśli chodzi o zamknięcie portfela dla męskich portfeli bardziej polecany jest zatrzask. Dla pań mogą być również portfele z zamkiem, jednak ten z zatrzaskiem wygląda bardziej elegancko i klasycznie od tych zapinanych na zamek.

Zatem jeśli chcesz kupić portfel skórzany, który będzie służył ci na lata musisz zwrócić uwagę na jego konstrukcję, materiał i szwy. Nie bez znaczenia jest jego wygląd. Wyposażony w te porady będziesz wiedział jak prawidłowo kupić portfel, który będzie wytrzymały, jakościowy i piękny. Możesz też kupić portfel na prezent dla bliskiej ci osoby kierując się tymi wskazówkami.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *