Jaką karmę dla psa wybrać?

jedzenie dla psa

Właściciele czworonogów kochają swoje psiaki i chętnie kupują im przysmaki. Trzeba jednak pamiętać, że nie wolno nabierać się na słodkie oczy, które błagają o kawałek ciasta czy kolejny plaster szynki. Pupil powinien jeść karmę dla psa, a w wybierając ją, warto odwiedzić sklep z artykułami dla zwierząt, którego pracownicy pomogą w wyborze.

Odwiedzamy sklep z artykułami dla zwierząt. Jak wybrać najlepszą karmę dla psa?

W sklepach z artykułami dla zwierząt jest wiele rodzajów karmy, a jej wybór zależy od wielu czynników. Nie tylko wyższa cena i dobra renoma producenta są wyznacznikami nienagannej jakości. By mieć pewność, że pies otrzymuje żywność dopasowaną do jego potrzeb, rasy, stylu życia, masy ciała i wieku, należy dobrze przyjrzeć się ofercie karm od wielu producentów. Na początku musimy zastanowić się, czy chcemy podawać karmę suchą czy mokrą. W tej sytuacji lepiej nie sugerować się ceną pokarmu w sklepie z artykułami dla zwierząt. Sucha karma jest bardziej treściwa i bogata w składniki odżywcze i podaje się jej mniej niż karmy mokrej. Karma mokra jest mniej sycąca, gdyż zawiera więcej wody. Wiele psów lubi ją tak bardzo, że odrzuca suche pożywienie. Lepiej do tego nie dopuścić, gdyż karmienie wyłącznie takim pożywieniem jest kosztowne i mniej wygodne. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest karmienie mieszane za pomocą obu typów karmy.

Jak rozpoznać dobrą karmę w sklepie z artykułami dla zwierząt?

W sklepie z artykułami dla zwierząt z pewnością zauważymy, że karmy mają różną cenę. Pokarm wysokiej jakości kosztuje więcej od przeciętnej karmy. Wybierając rodzaj pożywienia zwróćmy uwagę na to, ile jest mięsa w karmie dla psów. Psy są mięsożercami, należy dostarczać im karmę bogatą w białko zwierzęce. Dobre pożywienie powinno mieć powyżej 19% mięsa w składzie. Ważne, by było to mięso, a nie mączka mięsna. Karmy dla psów można podzielić na zbożowe i bezzbożowe. Najbardziej wartościowe są karmy bez zbóż, ale zazwyczaj są bardzo drogie. Kompromisem jest wybór karmy dla psa z małą zawartością zbóż. Zalecane substancje dodatkowe w pożywieniu to olej rybny, warzywa i owoce będące źródłem błonnika oraz witaminy i związki chemiczne, które korzystnie wpływają na stan uzębienia psów, na kości, stawy i chrząstki.

Specjalistyczna karma dla psa. Czy warto ją kupić w sklepie z artykułami dla zwierząt?

Zdrowe, dorosłe psy mogą jeść dobrą karmę o podstawowym przeznaczeniu. Szczenięta i psy cierpiące na różne schorzenia muszą być karmione specjalistycznymi produktami, które również kupimy w sklepie z artykułami dla zwierząt. Szczenięta powinny jeść wysokokaloryczną, bogatą w białko karmę dla psów, która zapewni im wszystkie składniki odżywcze niezbędne w okresie wzrostu. W sklepach znajdziemy także odpowiedni pokarm dla psich seniorów, która zawiera składniki wzmacniające stawy.

Zdrowy pupil, który otrzymuje dobrą karmę dla psa nie potrzebuje nadmiernej suplementacji. Ważne, by karma była najlepszej jakości, więc kupmy ją w sklepie z artykułami dla zwierząt.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *