Jak depilować się domowym sposobem?

Maszynka do golenia

Depilacja woskiem, masą cukrową lub depilatorem to tylko niektóre metody usuwania zbędnego owłosienia w domowym zaciszu. Jeżeli chcesz zaoszczędzić na usługach kosmetycznych i obawiasz się bólu, możesz też skorzystać z balsamu do depilacji. Czy wiesz, który sposób jest najskuteczniejszy?

Depilacja nie jest trudna!

Z pewnością Ty również dojdziesz do tego wniosku już po pierwszej próbie usunięcia włosków za pomocą balsamów do depilacji. Dobrej jakości kremy skutecznie usuwają zbędne owłosienie i zapobiegają jego odrastaniu nawet przez tydzień. Do ich nałożenia nie jest wymagana wprawa – wystarczy starannie wmasować warstwę balsamu w wybrany fragment skóry, odczekać kilka minut i sprawdzić, czy udało się uzyskać upragniony efekt. Jeżeli po czasie wskazanym przez producenta preparatu niektóre włosy nadal przylegają do skóry odczekajmy jeszcze minutę lub dwie, a następnie dokładnie usuńmy resztki kremu, zbierając je plastikową szpatułką dołączoną do opakowania. Stosowanie balsamów do depilacji ma wiele zalet – przede wszystkim jest skuteczne, całkowicie bezbolesne i pozostawia skórę jedwabiście gładką. Aplikowanie kremu jest także tańsze niż wizyta u kosmetyczki i zajmuje zdecydowanie mniej czasu, dlatego stanowi idealną metodę depilacji dla wszystkich pań prowadzących aktywny tryb życia.
Jeżeli jednak stosujesz wyłącznie naturalne kosmetyki lub masz alergię na jeden ze składników występujących w balsamach do depilacji, skorzystaj z drugiego sposobu samodzielnego usuwania owłosienia i użyj depilatora. Ta metoda nie wymaga od Ciebie zakupu żadnych dodatkowych preparatów, lecz jeśli chcesz z niej skorzystać, przygotuj się na ból. Przesuwanie głowicy urządzenia po całej powierzchni nóg trwa dość długo, lecz gwarantuje usunięcie włosów nawet na 4-5 tygodni.

Depilacja dla zaawansowanych

Jeżeli nie boisz się bólu i wielokrotnie obserwowałaś, jak kosmetyczka usuwa zbędne owłosienie, zrywając je ze skóry wraz z plastrami wosku, możesz skorzystać z tej metody również we własnym domu. Zanim przystąpisz do depilacji kup w drogerii gotowe plastry wosku, a następnie oczyść dokładnie skórę i wytrzyj ją, unosząc ręcznikiem włoski. Rozgrzej wosk w dłoniach i starannie przyklej go do wybranej powierzchni ciała. Odczekaj chwilę, a następnie zerwij go gwałtownym ruchem, kierując dłoń „pod włos”. Zamiast wosku możesz także użyć własnoręcznie przygotowanej masy cukrowej, której przyrządzenie trwa pół godziny i kosztuje zaledwie kilka złotych. Niezależnie od tego, który z tych preparatów wybierzesz, uzyskasz gładką skórę nawet przez miesiąc.
Depilacja w zaciszu własnego domu to świetny sposób na szybkie i skuteczne pozbycie się zbędnego owłosienia. Możesz ją wykonać w ciągu zaledwie kilku minut i cieszyć się rezultatami od siedmiu dni aż do pięciu tygodni, płacąc za to o wiele mniej, niż podczas wizyty w salonie kosmetycznym.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *